Banja Luka 13°C

08.02.2020 / 21:12 Fudbal - Bundesliga

Senzacionalan meč u Njemačkoj: Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 4:3

Nestvaran meč smo gledali u 21. kolu Bundeslige, a sastali su se na BayAreni Leverkusen i Dortmund.

Vidjeli smo utakmicu prepunu preokreta i sjajnih poteza, kao i golova, pošto je završilo slavljem Apotekara 4:3.

Domaći su i stigli prvi do pogotka i to preko Kevina Vollanda u 20. minuti, kada mu je asistirao Amiri, ali onda je uslijedio preokret Milionera.

Pogodio je prvo Matts Hummels nakon ubačaja iz kornera u 22. minuti, a u 33. spektakularan gol postiže novajlija Emre Can i donosi vodstvo svom timu 1:2.

U finišu prvog dijela, Kevin Volland drugim golom poravnava rezultat.

Nastavak bolje otvara Dortmund, koji u 65. minuti dolazi do novog vodstvap reko Guerreira, ali u finišu gledamo novi preokret.

Apotekari su do njega došli u posljednjih deset minuta, pošto je Bailey u 81. minuti poravnao na 3:3, a goste potpuno šokirao Bender samo minut kasnije, kada je pogodio za 4:3.

Dortmund je ostao trećeplasiran s 39 bodova, a Leverkusen mu se s nova tri, primakao na dva boda zaostatka. Apotekari zauzimaju 5. mjesto.