Banja Luka 2°C
Bihać 2°C

12.02.2020 / 23:43 Fudbal - 1:0

Lyon izbacio Marseille i plasirao se u polufinale francuskog Liga kupa

Lyon je sa minimalnih 1:0 pobijedio Marseille u četvrtini finala francuskog Liga kupa i tako se plasirao u polufinale ovog takmičenja, a jedini pogodak na utakmici postigao je Houssem Aouar.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, a vrijedi spomenuti samo šansu Houssema Aouara u 30. minuti kada mu je odbranio Yohann Pele. Nakon desetak minuta igre u drugom dijelu Moussa Dembele je pao u protivničkom šesnaestercu, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

Hiroki Sakai je u 68. minuti igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudija je nakon korištenja VAR-a dosudio penal za domaće. Ipak, Dembele nije pogodio sa bijele tačke. To je popravio Aouar pogotkom u 81. minuti koji je Lavovima donio plasman u polufinale.