Tuzla 16°C
Banja Luka 15°C

24.02.2020 / 13:45 Ostali sportovi - Veliki uspjeh

Članice TKD Sarajevo osvojile dva zlata na Slovenija Openu

Članice Taekwondo klub Sarajevo osvojile su dvije zlatne medalje na Međunarodnom turniru G1 "Slovenia Open 2020" u Ljubljani.

Najsjajnije odličja su osvojila je Ada Avdagić u juniorskoj konkurenciji, kategorija do 42 kg, savladavši u finalu na "zlatni bod" takmičarku iz Italije. Prethodno je bila bolja od dvije predstavnice iz Njemačke.

Drugu zlatnu medalju izborila je Hanadi Šarotić u kategoriji kadetkinja (do 51 kg) nakon tri uvjerljive pobjede nad Italijankama i predstavnicom Srbije.

Treća predstavnica TKD Sarajevo koja je nastupila na turniru Ira Grgić (kadetkinja, do 59 kg), ostala je bez plasmana izgubivši u borbi za medalju od takmičarke iz Bugarske.

Turniri G klase u taekwondou spadaju u najelitniji razred turnira jer na njima prije svega seniori, ali i juniori i kadeti, svojim plasmanima skupljaju bodove u kvalifikacijskim ciklusima za olimpijske igre.

Na turniru je učestvovalo oko 800 takmičara iz 102 kluba.

Ekipu je na ovom prestižnom turniru vodio trener Ibrahim Kolja, saopćeno je iz TKD Sarajevo.