Tuzla 13°C
Banja Luka 14°C

27.02.2020 / 23:55 Fudbal - Senzacija u Londonu

Olympiacos poslije produžetaka eliminisao Arsenal

Fudbaleri Olympiacosa plasirali su se u osminu finala Evrospke lige nakon što su u Londonu pobijedili Arsenal poslije produžetaka sa 1:2.

Topnici su u prvom meču slavili sa 0:1 i činilo se da neće imati problema da na svom terenu sačuvaju tu prednost, ali Olympiacos se nije predavao.

Grci su odigrali veoma dobro i borbeno, a za to su nagrađeni golom Pape Aboua Cissea u 53. minuti koji im je donio produžetak.

U dodatnih 30 minuta, Olympiacos je imao dvije izvanredne šanse, pogodio je i prečku, a za to je kažnjen u 114. minuti. Poslije duge akcije domaćih lopta se odbila do Pierre-Emerick Aubameyanga koji je efektno, škaricama, pogodio za 1:1.

Ni tada hrabri gosti nisu odustali, a u jednom od posljednjih napada Youseff El Arabi je pogodio za pobjedu i veliko slavlje Olympiacosa, koji je zasluženo prošao dalje.

Sead Kolaašinac nije konurisao za meč zbog povrede ramena.

Žrijeb parova osmine finala održat će se u petak u Nionu sa početkom u 13 sati.