Banja Luka 2°C
Bihać 1°C

30.05.2020 / 17:33 Fudbal - 29. kolo

Hertha nastavlja briljirati u Bundesligi

Fudbaleri Herthe pobijedili su Augsburg rezultatom 2:0 u okviru 29. kola Bundeslige i dodatno su se približili poziciji koja vodi u Evropu.

Vodeći pogodak postigao je Dilrosun u 23. minuti kada se vrlo lijepo snašao nakon odbijanca, a Piatek je u sudijskoj nadoknadi potvrdio trijumf tima iz Berlina.

Vedad Ibišević je igrao od starta, imao je i sjajan pokušaj 36. minuti koji je zaustavio gostujući golman, a teren je napustio u 65. minuti.

Berlinici su tako iskoristili kiks Wolfsburga koji je na svom terenu poražen od Eintrachta 1:2 i sada su samo tri boda iza Vukova.

Eintracht je poveo preko Silve iz penala u 27. minuti, a domaćima je izjednačenje donio Mbabu pogotkom u 58. minuti susreta. Ipak, pet minuta prije kraja Eintracht je golom Kamade odnio puni plijen.

Važnu pobjedu ostvario je i Werder na gostovanju protiv očajnog Schalkea koji je nastavio nizati poraze. Zeleni iz Bremena su slavili sa 0:1 prelijepim golom Bittencourta u 32. minuti i Werder je sada tri boda udaljen od sigurne zone.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Hoffenheim protiv Mainza rezultatom 0:1. Jedini gol djelo je Beboua u 43. minuti, a gosti su prethodno promašili i penal. Neprecizan je bio Zuber u 27. miinuti.

Naš Ermin Bičakčić zaigrao je u drugom poluvremenu, ušavši u igru u 46. minuti.