Tuzla 18°C
Banja Luka 18°C
Bihać 14°C

31.05.2020 / 19:10 Fudbal - 3:1

Shakhtar u velikom derbiju riješio pitanje prvaka: Rudari iz Donjecka bolji od Dynama

Fudbaleri Shakhtara iz Donjecka napravili su novi korak ka osvajanju novog, 13. naslova prvaka Ukrajine, a četvrtog zaredom zahvaljujući pobjedi protiv najvećeg rivala Dynama iz Kijeva rezultatom 3:1 u susretu drugog kola Lige za prvaka.

Iako je Shakhtar bio nominalni domaćin, susret se igrao na Olimpijskom stadionu u Kijevu, ali bez gledalaca.

Dinamo je poveo golom Bujalskog (38’), ali samo minutu potom Marlos (39’) je poravnao na 1:1. U nastavku je Marlos (67’) svojim drugim pogotkom doveo Rudare u vodstvo, da bi Marcos Antonio (74’) potvrdio pobjedu aktuelnog prvaka.

Osam kola prije kraja prvenstva Shakhtar ima 62 boda, 16 više od drugog Dinama, treće Desne i četvrte Zorje.