Banja Luka 6°C
Bihać 5°C

04.07.2020 / 23:21 Fudbal - Premiership

Watford nemoćan na Stamford Bridgeu: Chelsea trijumfom zadržao četvrtu poziciju

Manchester United je današnjom pobjedom nad Bournemouthom na kratko preuzeo četvrto mjesto, ali ga je Chelsea vratio u svoje vlasništvo nakon trijumfa nad Watfordom od 3:0.

Zaključen je tako današnji program 33. kola Premiershipa, a vidjeli smo siguran trijumf tima Franka Lamparda, koji je osiguran već u prvom poluvremenu.

U vodstvo je Plavce doveo Olivier Giroud, koji je u 28. minuti pogodio na asistenciju Rossa Barkleyja, a Willian je na 2:0 povisio dvije minute prije odlaska na odmor.

Tada je Pulišić izborio penal, a Brazilac je bio siguran s bijele tačke.

U nastavku se dugo čekalo na novi pogodak, koji je došao tek u sudijskoj nadoknadi, a postigao ga je Ross Barkley i postavio konačnih 3:0. Chelsea je tako osvojio nova tri boda. Sada je ponovo četvrti sa bodom manje od Leicestera i dva više od Uniteda…