Mostar 11°C
Tuzla 11°C
Banja Luka 11°C

07.07.2020 / 22:33 Fudbal - Nezaustavljivi Edin

Istanbulski tim sve bliže historijskom uspjehu: Basaksehir uz gol Višće srušio Denizli

Nakon večerašnjeg trijumfa Basaksehira nad Denizlisporom od 2:0, za ovaj tim su ostala još tri “finalna” susreta do osvajanja šampionskog naslova.

Dugo se Basaksehir večeras mučio da probije dobro postavljenu odbranu Denizlispora, ali u tome je uspio nakon kornera u 65. minuti, kada je Irfan Kahveci ubacio, a Crivelli glavom matirao gostujućeg golmana za 1:0.

Pobjedu Basaksehira je u 78. minuti potvrdio naš Edin Višća, koji je tada bio siguran sa bijele tačke.

Tako se Basaksehir za još jedan korak približio šampionskoj tituli, pošto je osigurao najmanje dva boda prednosti u odnosu na Trabzon i nakon ovog kola, a do kraja su mu ostale još tri utakmice. Redom će Basaksehir igrati sa Konyasporom, Kayserijem i Kasimpasom.

Protiv ovih timova je Basaksehir veliki favorit i zaista bi bilo veliko iznenađenje da ovaj tim ne dođe do titule.