Mostar 11°C
Tuzla 11°C
Banja Luka 11°C

31.07.2020 / 22:39 Fudbal - Švicarska Superliga

Gol i asistencija Demirovića u ubjedljvoj pobjedi St. Gallena, Young Boys šampion Švicarske

Fudbaleri St. Gallena pobijedili su Xamax rezulttaom 6:0 u 35. kolu švicarske Superlige, a sjajnu partiju pružio je bh. reprezentativac Ermedin Demirović.

Zmaj je već u 3. minuti asistirao za vodeći gol koji je postigao Itten, a nakon što je isti igrač postigao još dva gola i kompletirao hat-trick, Demirović je u 33. minuti zatresao mrežu za 4:0.

U nastavku je Guillemenot postigao još dva gola i postavio je konačnih 6:0.

Istovremeno, Young Boys je kao gost pobijedio Sion sa 0:1 i kolo prike kraja prvenstva osigurao je titulu šampiona.

Servette za koji je 70. minute igrao Miroslav Stevanović poražen je na gostovanju protiv Lugana rezultatom 3:1.