Banja Luka 10°C
Bihać 9°C

07.08.2020 / 08:05 Košarka - 22 poena bh. košarkaša

Nurkić nadigrao Jokića, Portland pobijedio Denver

Jusuf Nurkić je nastavio briljirati nakon “restarta” NBA sezone, a Trail Blazersi su upisali novu pobjedu koja ih je dodatno približila plasmanu u play-off.

Portland je nadigrao ekipu Denvera, 125:115, koja je upravo trejdovala Nurkića u Blazerse. Tek u uvodnim minutama Nuggetsi su bili bolji, poveli sa 20:12, ali ostatak meča je protekao u znaku sastava iz Oregona.

Trail Blazersi su prvo poluvrijeme zaključili s vodstvom od 62:49, prednost zatim održavali do početka zadnje četvrtine, kada su Nuggetsi opet poveli (95:97). No, tada na scenu stupaju Nurkić i Damian Lillard, koji vraćaju svoj tim u vodstvo i održavaju ga do završetka utakmice.

Lillard je pružio najbolju partiju otkako je nastavljena NBA sezona, playmaker Blazersa izrešetao je Nuggetse sa 45 poena (čak 11 trica), tome pridodao 12 asistencija. Nurkić je za 35 minuta na parketu upisao 22 poena, 7 skokova, 4 asistencije, 2 blokade i jednu ukradenu loptu.

Veliki posao je bh. košarkaš napravio u odbrani, gdje je potpuno neutralisao prvu zvijezdu Denvera Nikolu Jokića (samo 8 poena). U izostanku standardnog učinka srbijanskog centra, najbolji kod Nuggetsa bio je Michael Porter (27 poena, 12 skokova).

Denver je trenutno treći na Zapadu sa omjerom 45-24, dok je Portland deveti sa istim brojem pobjeda kao i Memphis (32), ali i jednim porazom više (38).