Banja Luka 6°C
Bihać 5°C

20.09.2020 / 22:47 Fudbal - Serie A

Pirlov debi iz snova na klupi Juventusa i pobjeda u prvom kolu

Juventus je u 1. kolu Serije A bez većih problema na Allianz stadionu savladao Sampdoriju sa 3:0.

Aktuelni šampion Italije ušao je u novu sezonu sa Andreom Pirlom kao novim trenerom. Od prve utakmice vidljivo je da ćemo ove sezone gledati itekako napadački nastrojen Juventus.

U 13. minuti Stara dama stiže do prednosti. Dejan Kulusevski lijepo je pogodio nebranjeni dio mreže gostujućeg gola i tako na debiju postigao pogodak za Juventus, a vrijedi reći i to da je ovo ujedno i prvi pogodak u eri trenera Andree Pirla.

Ronaldo je imao nekoliko šansi da poveća prednost Stare dame. Pogodio je prečku, imao je jedan zicer i lopta jednostavno nije htjela u gol.

Pitanje pobjednika riješio je Leonardo Bonucci u 78. minuti kada je pogodio za 2:0. Konačan rezultat susreta od 3:0 postavio je Cristiano Ronaldo u 88. minuti meča.