Banja Luka 5°C
Bihać 4°C

24.09.2020 / 23:34 Fudbal - Javi Martinez heroj Bavaraca

Bayern nakon produžetaka pobijedio Sevillu i osvojio evropski Superkup

U Budimpešti je večeras na Puškaš Areni pred navijačima odigran meč Superkupa Evrope između Bayerna i Seville, a do trofeja je stigao bavarski tim i to nakon produžetaka jer je slavio s 2:1.

Sevilla je prva došla do gola i vodstva, a to je učinila sa penala, koji je dosuđen u 13. minuti.

Loptu je na bijelu tačku tada namjestio Lucas Ocampos i pogodio za vodstvo 0:1 Andalužana.

Ipak, Bayern je brzo uzvratio i već u 34. minuti poravnao na 1:1 preko leona Goretzke, kojem je asistirao Robert Lewandowski.

U 51. minuti je nakon asistencije VAR tehnologije poništen gol Lewandowskog, a do kraja regularnog toka utakmice nisu viđeni golovi.

Bilo je 1:1, pa su uslijedili produžeci. Prva veća šansa u njima viđena je u 104. minuti. Alaba je dobro šutirao, golman Seville odbio loptu, koju onda glavom u mrežu šalje Javi Martinez za 2:1.