Bihać 16°C

26.09.2020 / 08:07 Košarka - NBA

Boston slavio protiv Miamija i smanjio i smanjio zaostatak

Boston Celticsi su opasno visili sinoć, bili su na pragu eliminacije iz NBA play-offa.

Miami Heat je imao vodstvo u seriji od 3-1 i dvocifrenu prednost (40:28) u prvom poluvremenu petog meča finala Istočne konferencije.

I onda se sve promijenilo u drugom dijelu meča, kojeg nakon odmora Boston otvara sa serijom 20-5 i pravi preokret.

“Mi smo se prestali braniti, oni su počeli napadati”, slikovito je objasnio superstar Miamija Jimmy Butler.

Ne samo da su Celticsi na koncu došli do prednosti, već su utakmicu uveli u potpuno mirnu završnicu. Tri minute prije kraja vodili su sa 117:98, a potom meč zaključili su trijumfom od 121:108. Izborili su šesti susret serije.

U pobjedničkom timu sjajni su bili Jayson Tatum (31 poen, 10 skokova) i Jaylen Brown (28 poena), kod Heata najefikasniji Goran Dragić (23) i Duncan Robinson (20).

Naredna utakmica finala Istoka igra se u noći između nedjelje i ponedjeljka (1.30 sati ujutro po našem vremenu).