Tuzla 15°C
Banja Luka 15°C

27.09.2020 / 22:47 Fudbal - Serie A

Roma s igračem više nije uspjela zadržati prednost i savladati Juve

Zanimljivu smo utakmicu večeras gledali na Olimpicu, gdje je Roma u trećem kolu Serije A dočekala Juventus.

Viđena su četiri pogotka, te su ova dva tima podijelila bodove odigravši neriješeno 2:2.

Prvi gol na utakmici viđen je u 31. minuti kada je dosuđen penal za Romu zbog igranja rukom Chiellinija, a siguran je s bijele tačke bio Veretout.

Juventus je uspio da uzvrati na identičan način u 44. minuti preko Cristiana Ronalda, ali Veretout u posljednjim trenucima prvog dijela novim golom vraća prednost Vučici koja vodi 2:1.

Pri tom je rezultatu u nastavku Edin Džeko imao dvije sjajne šanse, ali nije bio pribran u završnici, što je u 69. minuti kaznio Cristiano Ronaldo i nakon ubačaja Danila sjajno glavom pogodio za 2:2.

Bitno je napomenuti da je Stara dama već tad imala igrača manje, pošto je dva žuta kartona zaradio Rabiot.

Do kraja nije bilo promjene pa je završilo 2:2, a Džeko je na terenu ostao svih 90 minuta.