Banja Luka 14°C
Bihać 11°C

28.09.2020 / 23:03 Fudbal - Premijer liga

Liverpool u derbiju nadigrao Arsenal nakon preokreta

U derbi susretu 3. kola englesle Premier lige Liverpool je na Anfiledu pobijedio Arsenal sa 3:1.

Topnici su poveli u 25. minuti kada je grešku Robertsona iskoristio Lacazette, ali samo tri minute kasnije Mane je poslije jedne odbijene lopte bio najsnalažljiviji i izjednačio je na 1:1.

Na preokret se nije čekalo dugo, a škotski lijevi bek Robertson iskupio se za grešku kod gola Arsenala. Dobro je ispratio akciju i iz blizine je matirao Lena za 2:1.

U nastavku su domaći ovjerili pobjedu prvijencem Jote u 89. minuti koji je upisao ligaški debi na Anfiledu, pa su Redsi zadržali stopostotni učinak, dok je Arsenal doživio prvi poraz sezone.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac bio je na klupi i nije ulazio u igru u redovima Arsenala.