Banja Luka 20°C
Bihać 16°C

17.11.2020 / 18:06 Tenis - Završni Masters u Londonu

Thiem nakon velike borbe savladao Nadala

Dominic Thiem je proteklog popodneva stigao i do druge pobjede na Završnom Mastersu u Londonu, a u drugom kolu je nakon sjajnog meča savladao Rafaela Nadala 7:6 (7), 7:6 (4).

Austrijanac je do trijumfa došao za 2 sata i 27 minuta, a viđena je velika borba ova dva tenisera. U prvom setu je Thiem spasio dvije set lopte koje je imao Nadal i slavio sa 9:7 u tie-breaku, a u drugom setu je viđena prava drama.

Prvo je Španac imao brejk prednosti nakon kojeg se Thiem vratio u igru, a nakon toga pri rezultatu 5:4 imao i tri meč lopte, koje Nadal na fantastičan način spašava i ostaje u životu.

Uslijedio je tie-break, koji Thiem dobija 7:4 i slavi pobjedu, koja mu je druga uzastopna protiv Nadala, pošto ga je ove godine nadigrao i na Australian Openu.

Treći teniser svijeta tako je jednom nogom u polufinalu, a mjesto među četvoricom najboljih biće mu osigurano ako Grk Tsitsipas savlada Andreya Rubleva u utorak navečer

Nadal sada ima pobjedu i poraz. Da li će se naći u polufinalu zavisit će od rezultata posljednjeg kola.