Tuzla 11°C
Banja Luka 11°C

13.01.2021 / 21:13 Fudbal - Premiership

Foden golom donio važnu pobjedu Manchester Cityju

Manchester City je ostvario važnu pobjedu protiv Brightona u utakmici 18. kola engleske Premier lige (1:0), a sa ova tri boda dodatno se približio vrhu i uključio u trku za titulu prvaka Engleske.

Kevin De Bruyne je bio najopasniji fudbaler u prvom poluvremenu i imao je nekoliko dobrih šansi za Građane, a upravo je Belgijanac u 44. minuti asistirao Philu Fodenu, koji je pogodio za prednost Manchester Cityja od 1:0.

Foden je ovim ispisao historiju Premier lige, kao drugi najmlađi veznjak koji je došao do deset premijerligaških golova. To je uradio sa 20 godina i 230 dana i našao se iza Dele Allija, koji je 2016. godine to uradio sa 20 godina i sedam dana.

Građani su u drugom poluvremenu imali još nekoliko velikih šansi, a među njima je i ona Fodenova, koji je sada najbolji strijelac Cityja u svim takmičenjima sa osam pogodaka. U sudijskoj nadoknadi dosuđen je penal za domaće, koji nije iskoristio Raheem Sterling.