Banja Luka 4°C
Bihać 3°C

28.02.2021 / 22:45 Fudbal - Serie A

Milan zasluženo slavio na gostovanju Romi u derbiju

Fudbaleri Milana u velikom derbiju slavili su na gostovanju Romi rezultatom 2:1 i tako se vratili u borbu za Scudetto.

Milan je upisao dva poraza u nizu u Seriji A, Inter je bio uspješan, kao i danas i svi su očekivali da će Rossoneri odustati od borbe za titulu.

Ipak, izabranici Stefana Piolija odigrali su odličan meč i zasluženo su slavili rezultatom 2:1 protiv Rome.

U prvom dijelu Milan je bio mnogo bolji rival. Nakon prvih pola sata igre gosti su imali čak devet šuteva u okvir naspram nijednog Rome.

Rossonerima je poništen gol nakon VAR-a, a prilike su propuštali Zlatan Ibrahimović, Simon Kjaer i Ante Rebić. Ipak, Milan je u finišu prvog dijela došao do vodstva jer je Franck Kessie siguran bio sa bijele tačke.

U petoj minuti nastavka Roma se vraća u igru. Odličan pogodak za izjednačenje postigao je Jordan Veretout i vratio je Vučicu u ovaj susret.

Ipak, radost Rimljana trajala je svega devet minuta jer je Ante Rebić pogodio u 59. minuti za, ispostavit će se, konačnih 1:2.

Bosanskohercegovački reprezentativac Rade Krunić igrao je od 67. minute u dresu gostiju, dok Edina Džeke u redovima Rome nema zbog povrede aduktora.