Bihać 10°C

06.04.2021 / 20:03 Košarka - Gradski derbi

Košarkaši Sparsa nakon preokreta savladali Bosnu

Spars je danas kao gost slavio u gradskom derbiju protiv Bosne Royal, 85:93.

Ovaj susret 23. kola Prvenstva BiH odigran je u dvorani R Sport Centar. Studenti su imali pristojnu prednost nakon prvog poluvremena (48:41), vodili i poslije treće četvrtine (64:60), ali zadnja dionica u potpunosti je pripala Sparsu, koji je u preostalih 10 minuta igre nadigrao domaćina (21:33).

Najefikasniji u redovima bivšeg prvaka Evrope bio je Sead Hadžifejzović (28 poena), pratili su ga Aleksandar Sokolović (19) i Refik Bašić (16). Strijelce pobjedničkog sastava predvodili su Amar Gegić (22) i Almir Hasandić (21).

S ovim porazom, Bosna Royal je šanse za plasman u Ligu za prvaka svela na puku teoriju (trenutni omjer 10-12), dok je Spars (15-4) i dalje u dobroj poziciji da do kraja prve faze osigura lidersku mjesto.