Tuzla 15°C
Banja Luka 15°C

18.04.2021 / 19:48 Fudbal - Premijer liga BiH

Radnik i Željezničar podijelili bodove

Fudbaleri Željezničara su u okviru 26. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Radnikom 1:1.

Prvi udarac bilježimo u 14. minuti kada je Vušurović mlako šutirao sa 18 metara, a Erić sigurno uhvatio. U narednoj minuti Željo dolazi do vodstva. Zec je iskosa snažno šutirao, Bilobrk odbranio, a na odbijenu loptu je natrčao Semir Štilić i pogodio mrežu Radnika.

Subašić u 23. minuti šutira sa distance, Bilobrik dobro brani. Dvije minute poslije Štilić ubacuje, Zec glavom šutira, potom Miletić glavom zahvaća loptu, ali defanzivci Radnika izbacuju iz peterca. Do kraja prvog dijela bilježimo još jedan opasan ubačaj Milićevića kada je lopta prošla kroz peterac domaćih. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:1.

Radnik do poravnanja dolazi u 59. minuti. Vušurović je ubacio, Erić odbio, a Popara smjestio loptu u mrežu "Plavih".

Željezničar je u 83. minuti propustio dobru priliku, Milićević je ubacio, a Lendrić s prve stative šutirao pored gola.

Na klupi sarajevskog tima debitovao je novi trener Blaž Slišković,

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Olimpika. Susret na Grbavici počinje u 17 sati.