Tuzla 13°C
Banja Luka 13°C

16.05.2021 / 22:27 Ostali sportovi - Zenica

Slovenke porazile odbojkašice BiH koje su već izborile plasman na EURO

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Gradskoj areni „Husejin Smajlović“ u Zenici od selekcije Slovenije s 1:3 (25:23, 22:25, 22:25 i 22:25), ali ovaj poraz nije ugrozio 2. mjesto u grupi F te prvi plasman na Evropsko prvenstvo, koje će se od 18. augusta do 4. septembra ove godine igrati u Srbiji, Hrvatskoj, Rumuniji i Bugarskoj.

Mada nakon sinoćnjeg trijumfa BiH protiv Latvije (3:0) i Češke protiv Slovenije (3:0), večerašnji meč i nije imao rezultatski značaj- jer su Češka i BiH već osigurale prva dva mjesta u grupi F i plasman na EURO 2021, bh. tim je večeras ušao u meč s namjerom da dobije utakmicu te upiše četvrti trijumf u ovim kvalifikacijama, a drugi protiv Slovenije.

Slovenke su na prvom turniru u Latviji savladale BiH s maksimalnih 3:0. Međutim, večeras su izabranice srbijanskog stručnjaka na klupi bh.tima Stevana Ljubičića, dobile samo prvi set s 25:23, da bi Slovenke tri naredna seta dobile s identičnim rezultatom - 22:25, za 3:1 u setovima. Slovenke su se ovim trijumfom bodovno poravnale s bh. odbojkašicama, ali nisu uspjele ugroziti 2. mjesto BiH u grupi F i plasman na EP.

Češka je u današnjem meču protiv Latvije slavila s 3:0 te su bez poraza okončale ove kvalifikacije, u kojima su izgubile samo dva seta- jedan i od selekcije BiH. Konačna tabela grupe F: Češka 18 (18:2), BiH 9 (11:9), Slovenija 9 (10:11) i Latvija 0 (1:18).