Banja Luka 19°C
Bihać 16°C

18.09.2021 / 19:57 Fudbal - Serie A

Inter deklasirao Bolognu, Džeko postigao dva gola

Inter je ostvario veoma ubjedljivu pobjedu protiv Bologne u četvrtom kolu italijanske Serie A (6:1), a dva gola postigao je naš Edin Džeko.

Nerazzurri su već u prvom poluvremenu opravdali ulogu velikog favorita. Prvo je pogodio Martinez u šestoj minuti, a potom su mrežu gostiju tresli Skriniar u 30. i četiti minute poslije Barella.

Vecino je nakon desetak minuta igre u drugom dijelu povisio na 4:0, a potom su uslijedila dva pogotka našeg Dijamanta. Džeko se odlično snašao pred golom Bologne u 63. minuti i zatresao mrežu.

Iskusni bosanskohercegovački napadač je u 68. minuti majstorski pogodio za 6:0. Iskusa sa lijeve strane zakucao je loptu u mrežu. Theate je u 86. minuti postavio konačnih 6:1, prenosi SCsport.