Banja Luka 15°C

21.09.2021 / 22:58 Fudbal - Serie A

Inter savladao Fiorentinu nakon preokreta, Džeko među strijelcima

Inter je večeras ostvario trijumf u Firenci nakon preokreta, u susretu petog kola Serije A.

Domaća Fiorentina je povela u 23. minuti golom Riccarda Sottila. Fiorentina je u prvom poluvremenu bila opasniji protivnik, no u drugom se situacija preokrenula.

Italijanski prvak izjednačio je u 52. minuti golom Mattea Darmiana. Interov desni bek našao se u dobroj poziciji ispred Bartolomeja Dragowskog i precizno zakucao za izjednačenje. U 55. minuti Inter vodi golom našeg Edina Džeke. Dijamant je pogodio glavom poslije ubačaja Hakana Calhanoglua iz desnog kornera.

Fiorentina je ostala s igračem manje u 78. minuti. Gonzalez je dobio žuti karton zbog prigovora, a onda je nastavio psovati sudiji Fabbriju i dobio drugi žuti karton.

Konačan rezultat postavio je Ivan Perišić u 87. minuti. Roberto Gagliardini lijepo je uposlio hrvatskog ofanzivca, Perišić je s pet metara lako zabio za 3:1.

Atalanta je u drugoj večernjoj utakmici pobijedila Sassuolo 2:1. Za Atalantu su zabili Robin Gosens i Davide Zappacosta, a za goste je strijelac bio Domenico Berardi.

Inter u subotu dočekuje Atalantu, a Fiorentina u nedjelju gostuje kod Udinesea.