Tuzla °C
Banja Luka 13°C

26.09.2021 / 16:15 Fudbal - Serie A

Pobjeda Juventusa za mirniji nastavak sezone i povreda Dybale

Juventus je u utakmici šestog kola talijanskog prvenstva kod kuće s 3:2 pobijedio Sampdoriju.

Prvi gol na utakmici u desetoj minuti zabio je Paulo Dybala, a onda je napustio teren šepajući i u suzama zbog povrede mišića. Prilikom izlaska s terena slomio se i rasplakao, a saigrači su ga tješili.

Trener Juventusa Massimiliano Allegri izjavio je nakon utakmice da su Dybala i Morata otpali za domaći okršaj protiv Chelseaja u 2. kolu grupe H Lige prvaka.

Leonardo Bonucci je udvostručio prednost Juvea iz penala u 43. minuti, prije nego što je Maya Yoshida (44') zabio prvi gol za Sampdoriju.

Manuel Locatelli je u drugom poluvremenu u 57. minuti povećao prednost za Juventus na 3:1. Candreva je dvije minute prije kraja smanjio na 3:2.

Ekipa Massimiliana Allegrija se sada popela na deveto mjesto i ima osam bodova, tri više od Sampdorije koja je na 14. mjestu, ali i s osam manje od vodećeg Milana.