Banja Luka 6°C
Bihać 5°C

17.10.2021 / 22:53 Fudbal - Serie A

Juventus savladao Romu golom Keana

Juventus je pobijedio Romu 1:0 u jednom od dva derbija osmog kola Serie A. Gol je postigao Moise Kean u 16. minuti.

De Sciglio je centrirao s lijeve strane, Bentancur je sretnom "asistencijom" pogodio Keana u glavu za vrlo važnu pobjedu Juventusa.

Posrnuli velikan, koji je donedavno bio blizu zone ispadanja, ovom pobjedom došao je na bod od zone Lige prvaka, tačnije upravo Rome.

Mourinhova ekipa imala je savršenu priliku za izjednačenje, ali je u 44. minuti penal Jordana Veretouta obranio Wojciech Szczesny.

Allegrijeva ekipa tako je nastavila veliki povratak nakon očajnog ulaska u sezonu.

Juventusu je ovo peta pobjeda zaredom, a zadnja tri skalpa u tom nizu su mu prvak Evrope (Chelsea), gradski (Torino) te rival za Ligu prvaka (Roma).