Banja Luka 20°C
Bihać 16°C

13.01.2022 / 19:58 Rukomet - Uvjerljiva pobjeda

Srbija pobijedila Ukrajinu na startu EP

Krenulo je Evropsko rukometno prvenstvu u Mađarskoj i Slovačkoj, a uvjerljivu pobjedu u prvom susretu grupe C ostvarila je Srbija nad Ukrajinom, završilo je 31:23.

Ukrajinci su imali tek jedno vodstvo, ono na početku 1:0, a sve nakon toga bilo je u znaku Srbije koja je već do poluvremena otišla na plus šest (17:11).

Srbija je u drugom poluvremenu u dva navrata imala i plus 12, da bi Ukrajinci do kraja ipak ublažili poraz.

Orlove je predvodio Kukić sa sedam golova, Radivojević je dodao pet. Kod Ukrajinaca Horiha je zabio šest.

U drugom dvoboju grupe C u prvom kolu od 20.30 sati igraju Hrvatska i Francuska.

U drugom kolu igraju Hrvatska – Srbija te Francuska – Ukrajina.

U grupi A Slovenija je s 27:25 pobijedila Sjevernu Makedoniju, za koju nije zbog povrede igrao selektor Kiril Lazarov. Slovence je predvodio Dolenec, dok je kod Makedonaca najbolji bio Kuzmanovski.

Španjolska je uz dosta muke bila bolja od Češke u grupi E uz pet golova Gurbinda, dok je Hrstka bio najbolji Čeh sa šest golova.

Rusija je u grupi F s 29:27 bila bolja od Litve 29:27, iako su većim dijelom utakmice imali prednost od četiri do šest golova. Kosorotsov je bio najbolji s devet golova kod Rusa, Malasinskas s pet kod Litvanije.