Banja Luka 16°C
Bihać 10°C

14.01.2022 / 22:56 Fudbal - Bundesliga

Demirović zabio prvi gol u sezoni, Freiburg deklasiran u Dortmundu

Borussia Dortmund ostvarila je veoma ubjedljivu pobjedu protiv Freiburga (5:1) u utakmici 19. kola njemačke Bundeslige, a jedini pogodak za goste postigao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović.

Već je sve bilo jasno nakon prvog poluvremena. Thomas Meunier je pogodio za 1:0 u 14. minuti, a Belgijanac je u 29. došao i do svog drugog gola. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Erling Haaland je povisio na 3:0.

Demirović je ušao sa klupe na početku drugog poluvremena, a bh. napadač je u 61. minuti nakon jedne odbijene lopte pogodio za 3:1. Ipak, Freiburg nije imao snage za nešto više, a u 75. minuti drugi pogodak postigao je Haaland.

Pogodak norveškog napadača bio je 2000. za Borussiju Dortmund u historiji Bundeslige. Jedini su klub uz Bayern Munchen koji je uspio doći do ove magične brojke. Konačan rezultat utakmice postavio je Mahmoud Dahoud u 86. minuti.