Banja Luka 3°C
Bihać 1°C

16.01.2022 / 21:35 Fudbal - Novi trofej

Real Madrid savladao Athletic Bilbao i osvojio Superkup

Nogoemtaši madridskog Reala osvojili su Superkup Španije pošto su u finalu savladali Athletic Bilbao rezultatom 2:0.

Turnir u Saudijskoj Arabiji tako je pripao Kraljevskom klubu koji je, prije Baskijaca, savladao Barcelonu.

Ekipa Carla Ancelottija je konkretniju igru u prvom poluvremenu krunisala golom, igrao se 38. minut kada je Luka Modrić poslije dodavanja Rodryga lijepim udarcem na prvu stativu savladao nemoćnog Simona. Hrvatski reprezentativac ujedno je postao najstariji strijelac u historiji Superkupa.

Početkom drugog poluvremena novi problem za ekipu iz Bilbaa, Alvarez je igrao rukom u kaznenom prostoru, stoga je sudija Grado pokazao na penal poslije pregledanog VAR snimka.

Siguran sa bele tačke bio je Karim Benzema koji je u 52. minutu i postavio konačan rezultat.

Sve je moglo da iskomplikuje isključenje Miltaa koji je skrivio penal u 87. minutu, ali je Courtois sjajnom reakcijom odbranio udarac Garcije.