Banja Luka 14°C
Bihać 11°C

28.01.2022 / 20:07 Rukomet - Savladali Dansku

Španjolska u finalu Europskog rukometnog prvenstva

Rukometaši Španjolske prvi su finalisti Europskog rukometnog prvenstva. Oni su u polufinalu pobijedili Dansku 29:25.

Prvo poluvrijeme pripalo je Dancima, čija se prednost u tom razdoblju igre kretala do 4 gola. Ipak u finišu poluvremena Španjolska se uspjela primaknuti i na odmor otići sa samo jednim golom zaostatka (13:14).

Nakon desetak minuta igre u nastavku Španjolci su prešli u vodstvo koje više nisu ispuštali do kraja.

Aleix Gomez Abello s 11 postignutih golova predvodio je svoju reprezentaciju do pobjede, dok je na drugoj strani najbolji strijelac Danske bio Mikkel Hansen s 8 pogodaka.

Protivnik Španjolskoj na putu do trećeg uzastopnog europskog zlata bit će bolji iz drugog polufinala, koje počinje u 20.30 sati, a u kome se sastaju Francuska i Švedska.