Banja Luka 20°C
Bihać 16°C

22.05.2022 / 10:26 Ostali sportovi - Sarajevo

Nove medalje za atletičare AK "Sloboda Tehnograd"

Takmičari AK "Sloboda Tehnograd" osvojili su tri medalje - dvije srebrne i jednu bronzanu - na Državnom atletskom prvenstvu BiH za cicibane koje je održano jučer u Čitluku.

Na prvenstvu je nastupilo šest takmičara AK "Sloboda Tehnograd": Ajna Nezirovac, Melina Murgić, Ajla Babajić, Vedad Suljkanović, Amar Bećirović i Kerim Halilović.

Titule viceprvaka BiH za 2022. osvojili su Ajna Nezirovac u skoku u dalj i Kerim Halilović u trci na 600 m, dok je bronzanu medalju osvojila Melina Murgić u skoku u dalj. Ostali takmičari Suljkanović, Bećirović i Babajić popravili su svoje lične rekorde u disciplinama 200 m, skok u dalj i vortex.

Jučer su također sprinteri Hajrudin Vejzović i Edhem Vikalo nastupili na međunarodnom mitingu u Zagrebu na kojem je Vejzović pobijedio sa rezultatom 10,91 dok je Vikalo osvojio 2. mjesto s vremenom 11,01, saopćeno je iz AK "Sloboda Tehnograd".