Banja Luka 19°C
Bihać 15°C

24.05.2022 / 23:34 Tenis - Jo-Wilfried Tsonga

Veliki Francuz u suzama i bolovima završio karijeru

Francuski teniser Jo-Wilfried Tsonga okončao je svoju karijeru porazom u prvom kolu Roland Garrosa i to povrijeđen, u suzama, u zagrljaju sa suparnikom Casperom Ruudom.

U posljednjem meču karijere 37-godišnji Jo-Wilfried Tsonga izgubio je od Norvežanina Caspera Ruuda 6:7 (6), 7:6 (4), 6:2, 7:6 (0), odigravši pritom ponajbolji meč.

Međutim, kako se meč bližio kraju, tako je Tsonga imao sve većih problema s ramenom desne ruke. Uoči ‘tie breaka’ četvrtog seta primio je medicinsku pomoć, međutim bilo je vidljivo da više ne može igrati niti servirati na pravi način.

Izgubio je ‘tie break’ bez osvojenog poena i u suzama završio meč. Ruud ga je na mreži zagrlio i zajedno s publikom pljeskom ga ispratio u penziju.

Tsonga je u karijeri osvojio 18 ATP turnira, uključujući dva Mastersa, igrao je finale Australian Opena 2008., osvojio Davis Cup 2017. i dosegao najbolji plasman peto mjesto.