Banja Luka 2°C
Bihać 1°C

12.08.2022 / 19:10 Ostali sportovi - Evropsko prvenstvo

Lana Pudar ostala bez finala utrke na 50 metara

Naša najbolja plivačica se jutros plasirala u polufinale Evropskog prvenstva s vremenom 26.96

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar večeras je na Evropskom seniorskom prvenstvu u Rimu plivala polufinale na 50 metara leptir.

Pudar je utrku isplivala s vremenom 26.56 sekundi i nije se uspjela plasirati u finale koje je na programu sutra. Ona je u svojoj polufinalnoj grupi bila šesta, a ukupno je zauzela 10. mjesto u polufinalu.

No, Lana bi se mogla se naći u finalu u 18:17 sati ukoliko dvije takmičarke otkažu nastup sutra jer je druga na listi rezervi.

Najbolja je bila Šveđanka Sarah Sjoestroem sa vremenom 25.10, druga je završila Marie Wattel iz Francuske sa 53 stotinke zaostatka, dok je trećeplasirana završila još jedna Šveđanka Louise Hansson.

Podsjetimo, jutros se Pudar plasirala u polufinale Evropskog prvenstva s vremenom 26.96. Lana je završila kao šesta u svojoj grupi, ali je imala dovoljno dobro vrijeme da izbori plasman u polufinale.

Pored nastupa na 50 metara, Lana će još nastupiti na 100 i 200 metara delfin.