Banja Luka 14°C
Bihać 12°C

17.09.2022 / 19:46 Ostali sportovi - Kvalifikacije za SP

BiH imala dva gola prednosti, pa u posljednjim sekundama poražena od Armenije

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je otvorila grupu 3 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Bh. futsaleri večeras su u dvorani Husejin Smajlović u Zenici poraženi od Armenije rezultatom 3:4.

Povela je BiH pogotkom Arnautovića već u 38. sekundi utakmice, a u šestoj minuti Khromykh postiže autogol za 2:0.

Armenija je smanjila preko Mullera na 2:1 u osmoj minuti i to je bio konačan ishod prvog poluvremena. Gosti su u petoj minuti nastavka preko Khromykha uspjeli poravnati rezultat, a u 36. minuti golom Rozenskog doći i do preokreta.

Bh. tim je u 37. minuti preko golmana Milanovića izjednačio na 3:3.

Armenija je 27 sekundi prije kraja meča golom Melkonyana došla do pobjede.

Bh. tim u utorak gostuje kod Češke.

Dvanaest pobjednika grupa i četiri najbolje drugoplasirane selekcije ostvarit će direktan plasman u elitnu rundu kvalifikacija, dok će preostalih osam drugoplasiranih reprezentacija ići u doigravanje.