Banja Luka 12°C
Bihać 7°C

19.01.2023 / 22:27 Rukomet - Svjetsko prvenstvo

Hrvatska nakon drame ostala u igri za četvrtfinale

Hrvatska rukometna reprezentacija remizirala je s Danskom 32:32 u ključnoj utakmici u borbi za četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Momčad Hrvoja Horvata odigrala je odličnu utakmicu protiv aktualnih Svjetskih prvaka, ali ostala je malo kratka za pobjedu.

Hrvatska je s remijem ostala u igri za četvrtfinale, no ono će biti teško dostižno.

Prije svega, Hrvatska mora dobiti i Bahrein i Belgiju, a onda joj je u prvoj varijanti potrebna senzacija Bahreina protiv Egipta ili SAD-a protiv Danske. U drugoj varijanti Hrvatska može proći ako Egipat pobijedi Dansku pa bi odlučivala ukupna gol-razlika između Danska i Hrvatske. Danci tu ipak trenutno bolje stoje (+30 naspram +9 Hrvatske).

Hrvatska je vodila i četiri razlike

Hrvatski rukometaši su u utakmicu ušli vrlo energično, posebice u obrani, dok je u uvodnim minutama u napadu sve vukao Luka Cindrić. Od prvih pet golova Hrvatske, Cindrić je zabio četiri.

Sredinom poluvremena Hrvatska je povezala seriju od nekoliko obranjenih protivničkih napada, dok je na drugoj strani nizala pogotke. Serijom 4:0 hrvatski su rukometaši stigli na 12:8 te imali i 13:9, ali onda su Danci napravili seriju 3:0 i vratili se u egal. U tome im je pomogla igra sedam na šest.

Drama u drugom poluvremenu

Na početku drugog dijela Hrvatska se odvojila na +3, ali Danci su se brzo vratili i od 19:19 igralo se gol za gol. Nitko nije imao prednost veću od jedan razlike, a Hrvatska je preživjela i to što je u dva navrata imala po dva isključenja.

U samoj završnici utakmice Danska je imala minimalno vodstvo, a pola minute prije kraja Igor Karačić zabio je za poravnanje. Na drugoj su strani Danci izgubili loptu, ali je bilo vremena tek za Cindrićev udarac s pola terena, koji je otišao pored gola.

Hrvatsku su predvodili Marin Šipić s devet pogodaka, dok je osam golova uz stopostotnu realizaciju zabio Filip Glavaš. Pet puta se u strijelce upisao Cindrić, a četiri gola postigao je Ivan Martinović. Igračem utakmice proglašen je Simon Pytlick, strijelac devet pogodaka. Mikkel Hansen zabio je jedan manje.

Rezultati 1. kola drugog kruga takmičenja na Svjetskom prvenstvu za rukometaše u Poljskoj i Švedskoj: