Tuzla 12°C
Banja Luka °C

19.03.2023 / 22:47 Fudbal - Seria A

Juventus u gostima bolji od Intera, Džeko ušao u drugom poluvremenu

U okviru 27. kola Serije A Stara dama je gostovala na Giuseppe Meazzi kod ekipe Intera, a rezultat na kraju utakmice glasio je 0:1.

Iako je Inter imao i više od igre u prvom poluvremenu, gosti su bili ti koji su vodili nakon uvodnih 45. minuta.

Goste je u prednost doveo Filip Kostić u 23. minuti, nakon odličnog prodora kroz odbranu šutirao je u donji desni ugao za veliko vodstvo svog tima, ipak sudija je provjeravao sa VAR sobom igranje rukom koje je eventualno prethodilo golu, međutim od toga nije bilo ništa.

Na otvaranju drugog poluvremena Marcelo Brozović je imao šansu, ali je lopta nakon njegovog udarca završila tik iznad prečke.

Imao je Juventus u 59. minuti šansu preko Vlahovića, koji je veoma loše šutirao, pa golaman Intera Onana je lagano odbranio njegov udarac. Federico Chiesa je šutirao u 74. minuti, ali preko gola.

Kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko je u igru ušao u 79. minuti, zamijenivši Romelua Lukakua.

Ovom pobjedom Stara dama je izbila na sedmo mjesto sa 41 osvojenim bodom, odnosno pet manje od mjesta koje vodi u Konferencijsku ligu. Sa druge strane Inter je ostao na trećem mjestu sa 50 bodova.