Banja Luka 14°C
Bihać 12°C

22.03.2023 / 22:33 Ostali sportovi - Savladali Grčku

Futsal reprezentacija BiH trijumfalno započela kvalifikacije za EP

Futsal U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Grčku rezultatom 3:1 (1:1) u utakmici prvog kola grupe 5 u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koja je igrana u SD „Pecara“ u Širokom Brijegu.

Bosna i Hercegovina je povela u 3 minuti nakon kontranapada, a strijelac je bio Matej Krezo na asistenciju Alema Kadića. Nakon tri minuta izjednačio je kapiten Grčke Panagiotis Grigorakos preciznim udarcem sa 10 metara.

„Zmajići“ do prednosti dolaze ponovo u 31. minuti. Nakon kornera koji je izveo Miloš Todorić, pogodak glavom postigao je Alem Kadić. Konačnih 3:1 postavio je Srđan Čatić dvije sekunde prije kraja udarcem iz svog kaznenog prostora.

U drugom susretu ove grupe, Francuska je sa 5:0 savladala Azerbejdžan. U sljedećem kolu, Bosna i Hercegovina sutra od 20 sati igra protiv Azerbejdžana.