Tuzla °C
Banja Luka 13°C

20.05.2023 / 22:06 Ostali sportovi - Priprene za nastup u CEV

Odbojkašice BiH i Crne Gore prvi kontrolni meč u Zenici odigrale bez pobjednika

Prvi od dva prijateljska susreta koja ovog vikenda igraju u Gradskoj areni "Husejin Smajlović" u Zenici, odbojkašice Bosne i Hercegovine i Crne Gore odigrale su se bez pobjednika, odnosno rezultat večerašnjeg meča bio je 2:2 u setovima.

Prva dva seta večerašnjeg meča dobile su bh. odbojkašice rezultatom 25:20 i 25:17, da bi Crnogorke treći set riješile u svoju korist 25:11.

U četvrtom setu, kada se činilo da će bh. tim upisati pobjedu, jer su vodile 24:22, ponovno su u finišu bile bolje crnogorske odbojkašice, koje su slavile s 26:24 te su se poravnale na 2:2.

S obzirom da su se treneri dogovorili da će se večeras igrati samo četiri seta, susret je i okončan bez pobjednika 2:2.

BiH se priprema za nastup u Zlatnoj ligi Evropske odbojkaške federacije (CEV), u sklopu koje će tim bh. selektora Stevana Ljubičića prva dva meča igraju protiv Belgije (27. maja) i Švedske (31. maja) u gostima, a uzvratni mečevi na programu su 10. juna (Švedska) i 14. juna (Belgija) u Zenici, gdje se bh.