Banja Luka 17°C
Bihać 17°C

22.09.2023 / 23:05 Fudbal - Sedam golova

Spektakl u saudijskoj ligi: Ronaldo i Talisca dominirali u derbiju

Fudbaleri Al Nassra u derbiju 7. kola prvenstva Saudijske Arabije u Rijadu su pobijedili ekipu Al Ahlija rezultatom 4:3.

Domaćem timu to je bio peti uzastopni trijumf poslije dva poraza na startu i sa 15 bodova na diobi su pete pozicije upravo sa današnjim rivalom, koji je zabilježio drugi neuspjeh u minula tri kola.

Dvostruki strijelci za Al Nassr u odličnom derbiju bili su Cristiano Ronaldo u 4. i 52. i Talisca u 17. i 45+6. minutu, što je ujedno bio i najljepši detalj meča.

Golove za goste upisali su Franck Kessie u 30, Rijad Mahrez u 50. iz penala i Al Brikan u 87. minutu.

Al Nassr u sljedećem kolu gostuje Al Taeu, a Al Ahli očekuje još jedan derbi protiv Al Ettifaqa koji sa klupe predvodi Steven Gerrard, prenosi Sport Klub.