Banja Luka 17°C
Bihać 17°C

02.10.2023 / 23:22 Fudbal - Premiership

Chelsea pobijedio nakon više od mjesec, Mudryk postigao prvijenac

U posljednjoj utakmici 7. kola engleske Premier lige Chelsea je slavio na gostovanju Fulhamu rezultatom 0:2.

Sjajan meč odigrali su Plavci iz Londona. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu.

U 18. minuti lijepa akcija za vodeći gol Chelseaja. Colwill je centrirao u kazneni prostor, Mudryk prihvatio loptu i preciznim udarcem zatresao mrežu za svoj prvi gol u dresu Chelseaja od dolaska u London na početku ove godine u transferu vrijednom 80 miliona eura, prenosi N1.

Do drugog gola gosti stižu minut kasnije. Nakon greške u odbrani domaćih, Broja je pokupio loptu i pospremio je u mrežu za 0:2.

Chelsea je ovom pobjedom prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede i zauzimaju 11. mjesto na tabeli sa 8 osvojenih bodova. Fulham je ostao na 13. poziciji sa istim brojem bodova.

U narednom kolu Chelsea igra protiv Burnleya dok će Fulham dočekati Sheffield United.