Banja Luka 18°C
Bihać 17°C

04.12.2023 / 19:37 Fudbal - Protiv Sivasspora

Džeko postigao 11. ligaški gol za Fenerbahče

Fudbaleri Fenerbahčea ostvarili su ubjedljivu pobjedu na domaćem terenu u okviru 14. kola turskog prvenstva protiv Sivasspora, a tim iz Istanbula slavio je sa 4:1.

Prvi gol na utakmici viđen je u 17. minuti susreta, a Szymanski je bio precizan i doveo je svoju ekipu u vodstvo. Irfan Can Kahveci je postigao majstorski pogodak u 42. minuti utakmice i tako svoju ekipu doveo do vodstva od 2:0.

Nadu gostima je na startu drugog dijela vratio Manaj. Ipak, u 68. minuti Okumus je postigao autogol nakon ubačaja Džeke.

Igrala se 75. minuta kada je Tadić upisao asistenciju, a Edin Džeko je matirao golmana gostujuće ekipe.

Edinu je ovo bio 11. ligaški gol, kojim se izjednačio na vrhu liste strijelaca sa napadačem Galatasaraya Icardijem.

Fenerbahče se ovom pobjedom ponovo poravnao na vrhu tabele sa Galatasarayem, a već u narednom kolu očekuje nas veliki derbi u kojem se sastaju Bešiktaš i Fenerbahče.