Banja Luka 17°C
Bihać 17°C

02.04.2024 / 11:47 Fudbal - Kultna pobjeda

Na današnji dan smo iznenadili svjetsku fudbalsku javnost

Na današnji dan, 2. aprila 2003. godine fudbalska reprezentacija BiH odigrala je kultnu utakmicu protiv Danske u Kopenhagenu.

Ovo je jedna od najvećih pobjeda u historiji bh. fudbala u kvalifikacijama za Euro 2004, a bh. reprezentativci su ostvarili pobjedu nad Danskom rezultatom 0:2, a golove za naš tim postigli su Baljić i Barbarez.

Na terenu Parken stadiona postojala je samo jedna reprezentacija – BiH. Maestralnu igru pružio je kapiten Sergej Barbarez koji je u 23. minutu prvi savladao Sørensena, da bi šest minuta kasnije konačnih 0:2, nakon sjajne akcije, postavio Baljić. Fudbalski sladokusci se sjećaju jako dobro te akcije za drugi gol.

BiH: Hasagić, Berberović, Musić, Konjić, Bajramović, Hibić, Bešlija (Mulina), Biščević, Barbarez, Hrgović (Grujić), Baljić (Blatnjak). Selektor: Slišković.