Banja Luka 12°C
Bihać 11°C

18.04.2024 / 21:55 Fudbal - Zanimljive utakmice

Aston Villa i Fiorentina polufinalisti Konferencijske lige

Fudbaleri Aston Ville su se plasirali u polufinale Konferencijske lige i to nakon što su u revanšu pobijedili Lille i to zahvaljujući boljem izvođenju penala.

Nakon poraza 2:1 u Engleskoj, Lille je ugostio Aston Villu i do samog kraja imao 2:0 i polufinale u džepu, no Villa dolazi do gola i produžetaka.

Igrala se 15. minuta kada je Yazici pogodio za 1:0. Unai Emery je 13 minuta kasnije na teren morao poslati Rogersa umjesto povrijeđenog Zaniola.

ASTON VILLA ARE THROUGH TO THE UEFA EUROPA CONFERENCE LEAGUE SEMI-FINALS!

Posted by Aston Villa FC on Četvrtak, 18. april 2024.

Andre je u 68. minuti povisio na 2:0, da bi Cash pogotkom u 87. minuti utakmice donio gol i produžetke Aston Villi.

Diakite je u sudijskoj nadoknadi imao dobru šansu da sve riješi u regularnom vremenu, no njegov udarac glavom zaustavlja golman gostiju.

Golove nismo vidjeli u dva produžetka, nakon čega su uslijedili penali. Tielemans je pogodio za goste, a onda Martinez zaustavlja udarac Bentaleba.

Chevalier zaustavlja udarac Baileyja u četvrtoj seriji, a onda Cabella pogađa i vraća stvari na početak.

Emiliano Martinez u petoj seriji zaustavlja udarac Andrea i postaje junak Aston Ville koja ide u polufinale.

Drugi meč odigran u ovom terminu između Fiorentine i Viktorije Plzen je također otišao u produžetke, a na kraju je italijanski sastav slavio rezultatom 2:0 i to golovima Nice Gonzaleza u drugoj minuti produžetka te Christiana Biraghija u 108. minuti susreta.