Banja Luka 12°C
Bihać 10°C

28.04.2024 / 17:20 Fudbal - Premier liga

Arsenal pobijedio Tottenham u nezaboravnom derbiju

Arsenal je u 35. kolu Premier lige stigao do važne i teško izborene 3:2 pobjede na gostovanju kod Tottenhama u derbiju sjevernog Londona.

Ekipa Mikela Artete odigrala je fantastično prvo poluvrijeme u kojem je vodila 3:0 zahvaljujući autogolu Pierre-Emilea Hojbjerga (15') i golovima Bukaya Sake (27') te Kaija Havertza (38').

A BIG WIN ON THE ROAD

Posted by Arsenal on Nedjelja, 28. april 2024.

Ipak, Tottenham je u drugom poluvremenu zakomplicirao utakmicu. Prvo je Cristian Romero u 64. minuti smanjio prednost gostiju na 3:1, a onda je u 87. Son Heung-min realizirao penal za 3:2. Do kraja je domaća ekipa žestoko pritisnula gol Arsenala, ali nije uspio doći do gola za izjednačenje.

Ovom pobjedom Arsenal se na vrhu tabele Premier lige odvojio na četiri boda prednosti od Manchester Cityja, no ekipa Pepa Guardiole ima dvije utakmice manje, od kojih će prvu odigrati danas protiv Nottingham Foresta.