Banja Luka 14°C
Bihać 12°C

05.05.2024 / 18:00 Fudbal - 25. titula

PSV Eindhoven osigurao naslov prvaka Holandije

PSV Eindhoven osigurao je 25. naslov prvaka Holandije nakon pobjede nad Spartom Rotterdam rezultatom 4:2.

Tako se na slavnom Philips Stadionu proslavila prva šampionska titula nakon šestogodišnjeg čekanja na trofej.

Povela je Sparta golom Metinha, a onda je u 19. minuti izjednačio Said Bakari autogolom. Nakon toga, Johana Bakayoka dovodi PSV u vodstvo u 26. minuti, ali tri minute kasnije Olivier Boscagli zabija autogol i Sparta izjednačava.

Boscagli se iskupio za autogol u 67. minuti kada je zabio za 3:2 za PSV, a Jordan Teze je u 78. minuti zabio četvrti gol za prvake.

PSV-u je trebao samo bod da osigura naslov nakon što su u 32 prvenstvene utakmice doživjeli samo jedan poraz.

PSV je četiri kola do kraja prvenstva prvi sa nedostižnih 87 bodova, dok je Feyenoord drugi sa 75 bodova. Treći je Twente sa 63 bodova.