Banja Luka 21°C
Bihać 18°C

06.05.2024 / 23:06 Fudbal - 13. poraz u sezoni

Debakl Uniteda na gostovanju kod Crystal Palacea

Crystal Palace pobijedio je Manchester United 4:0 pred svojom publikom u 36. kolu Premier lige.

Dvostruki strijelac domaćina bio je Michael Olise, koji je zabio u 12. i 66. minuti, dok su po jedan pogodak postigli Jean-Philippe Mateta u 40. i Tyrick Mitchell u 58. minuti.

Ekipa trenera Erika Ten Haga tako je doživjela debakl, odnosno 13. poraz u sezoni Premier lige. I dalje je na osmome mjestu s 54 bodova, što znači da trenutnim plasmanom ne bi izborila nastup ni u jednom evropskom takmičenju. Podsjetimo, United je u aktualnoj sezoni igrao Ligu prvaka, ali ispao je već u grupnoj fazi, i to kao posljednji u skupini s Bayernom, Kopenhagenom i Galatasarayom.

Crystal Palace je uvjerljivim slavljem došao do 43 boda i učvrstio se na 14. mjestu u engleskog prvenstva. United će do kraja sezone odigrati tri utakmice u Premier ligi, a Crystal Palace dvije.