Banja Luka 18°C
Bihać 15°C

12.06.2024 / 23:16 Košarka - Real prvak Španije

Sasvim zasluženo: Musa proglašen MVP-jem finala!

Košarkaši Real Madrida prvaci su Španije za sezonu 2023/2024, a titulu su ovjerili gostujućom pobjedom protiv Murcie 83:74 u trećoj finalnoj seriji play-offa ACB lige.

Igrali su domaćini odlično prvo poluvrijeme, a u drugoj četvrtini imali su i deset poena razlike. Na odmoru Murica je vodila rezultatom 40:32 i bila u dobroj poziciji.

Real se budi u trećoj četvrtini, vraća se u utakmicu i u finišu treće četvrtine Real je poveo sa 58:53 i tu prednost čuvao do kraja.

Treći period je bio i odlučujući jer je Real treću četvrtinu dobio sa čak 18 razlike rezultatom 34:16.

U posljednjoj četvrtini madridski klub je rutinski držao prednost, a tri minute prije kraja imali su deset poena razlike 77:67 i tada je bilo sve jasso oko pobjednika. Na kraju konačnih 73:84.

Kod Reala ponovo je briljirao naš Džanan Musa koji je susret završio sa 16 poena, četiri skoka i četiri asistencije.

Nakon meča Musa je dobio i najvrijednije priznanje u dosadašnjoj karijeri.

Naš košarkaš je proglašen za MVP-a fnalne serije prvenstva Španije!

Musi je ovo prva titula prvaka Španije, a s Realom je prošle godine bio prvak Evrope.