Banja Luka 18°C
Bihać 14°C

13.06.2024 / 07:07 Košarka - Velikih 3:0

Boston savladao Dallas i u gostima, još jedna pobjeda i titula

Košarkaši Boston Celticsa su i treći put savladali Dallas Maverickse u velikom finalu NBA lige.

Nakon dvije prilično sigurne i ubjedljive domaće pobjede, Boston je sinoć slavio i kao gost rezultatom 106:99, te tako poveo sa velikih 3:0 u seriji.

U prvom poluvremenu utakmice viđena je ravnopravna borba koja je pripala Dallasu. Domaći tim je na odmor otišao pri minimalnom vodstvu 51:50, da bi u trećoj četvrtini uslijedilo Bostonovo razbijanje Dallasa.

Ušli su gosti u veliku seriju i završili treću dionicu sa ubjedljivih +15 (85:70), da bi već na startu posljednje četvrtine povećali prednost na +21 (91:70).

Uslijedila je velika serija Dallasa čak 22:2, pa je rezultat u jednom trenutku bio 93:92 za Boston.

Bili su domaći u egalu, ali nisu uspijevali izjednačiti niti preokrenuti rezultat, pa je Boston u finišu povećao svoju prednost i na kraju slavio sa 106:99.

U ekipi Bostona su se najviše istakli Tatum sa 31 i Brown sa 30 poena, dok je poraženi Dallas sa 35 poena predvodio Irving. Luka Dončić je meč završio sa 27 poena i po šest skokova i asistencija.

Dallas je ovim porazom stigao u vrlo tešku situaciju i sve su prilike da bi Boston do šampionskog naslova mogao i uz popularnu "metlu", odnosno maksimalnim rezultatom 4:0 u seriji. Da li će tako biti pokazat će četvrta utakmica serije, koja se ponovo igra u Dallasu i to u noći sa petka na subotu.