Bihać 8°C

05.09.2024 / 13:17 Ostali sportovi - Pobjeda nad Njemačkom

Sjedeća odbojka: BiH izborila finale na Paraolimpijskim igrama!!!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci danas je na Paraolimpijskim igrama u Parizu u polufinalu savladala selekcija Njemačke.

Naši zlatni ljiljani su sjajnom igrom opravdali uloga favorita i izborili veliko finale.

Oni su današnju utakmicu sa Nijemcima odigrala rutinski i bez većih problema

U prvom setu je bilo 25:23 za našu selekciju, dok je u dugom setu naša selekcija u potpunosti demolirala reprezentaciju Njemačke nevjerovatnim rezultatom 25:6.

U finišu trećeg set su naši reprezentativci slavili nakon žestoke borbe, rezultatom 31:29.

Naši reprezentativci će već danas saznati protivnika u finalu, naime na rasporedu od 14 sati u drugom polufinalnom meču igraju Iran i Egipat.

Podsjetimo, naša reprezentacija je u grupi A zauzela prvo mjesto sa tri pobjede. Savladali smo Egipat 3:1, zatim Kazahstan 3:0, a onda i Francusku 3:0.

Današnji rival Njemačka je bila drugoplasirana ekipa u grupi B. Njemačka je savladala Brazil 3:0, Ukrajinu 3:1, ali i izgubila 3:0 od selekcije Irana.

BiH je na prethodnim nastupima na Paraolimpijskim igrama osvojila dvije zlatne medalje (Atina 2004, London 2012), tri srebrene (Sydney 2000, Peking 2008, Rio De Janeiro 2016), te jednu bronzu (Tokio 2020).