Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković, rekao je da je ideju SNSD oko besplatnih vrtića i prevoza nemoguće sprovesti u djelo.
"Budžet grada nije igračka za političke eksperimente, već strateški dokument koji mora omogućiti stabilnost i razvoj. Garantujem kao gradonačelnik, uz stručno mišljenje svih ljudi koji decenijama rade u finansijama i Gradskoj upravi, da je njihovu zamisao nemoguće sprovesti u djelo, a da grad sačuva finansijsku stabilnost. Ovo nije borba za Banjaluku, već pokušaj rušenja svega što smo zajedno, u prethodne četiri godine, postigli", rekao je Stanivuković.
Kako je dodao, suočeni su sa pokušajem opasne političke manipulacije koja nema ni iskrenu namjeru, ni odgovornost prema građanima, već jedini cilj – destabilizaciju finansija grada i onemogućavanje njegovog daljeg funkcionisanja.
"Zato ćemo predložiti budžet koji je realan, održiv i sprovodiv. Budžet koji nastavlja sve naše mjere podrške – besplatne udžbenike, javni prevoz za penzionere i djecu iz višečlanih porodica, besplatne građevinske dozvole i placeve za mlade bračne parove. Budžet koji obezbjeđuje dalji razvoj grada kroz izgradnju novih šetališta, uređenje rekreativne zone Banj brdo, proširenje vodovodne mreže, izgradnju novih igrališta i uređenje obala Vrbasa, izgradnju prve sportske gimnazije i još mnogo toga. A onda neka SNSD i njihovi „stručnjaci“ od Dodika do Lukača jasno kažu odakle planiraju da realociraju 50 miliona KM. Sa kojih stavki će skinuti taj novac? Sa komunalne higijene? Sa održavanja putne infrastrukture? Sa vodosnabdijevanja? Ili će uzimati čak i od porodilja, studenata, socijalno ugroženih i malih preduzetnika?", upitao je Stanivuković.
Dodao je, da građani moraju znati da je njihova ideja o „preraspodjeli“ budžeta ne samo politički neodgovorna, već i finansijski neizvodiva.
"Realocirati 30, 40 ili 50 miliona KM značilo bi ostaviti Banjaluku bez osnovnih usluga, bez stipendija, besplatnih udžbenika, bez socijalnih davanja, bez subvencija za male privrednike", kazao je on.
(Vijesti.ba)