Stav koji dijeli gotovo kompletna fudbalska javnost jeste da je Ralf Rangnick preporodio ne samo austrijsku reprezentaciju, nego i fudbal u ovoj zemlji u cjelini, kroz mnogostruke uloge koje je obnašao kroz više decenija.
Ne tako davno, Rangnick je postao selektor reprezentacije Austrije, a i pored sjajnog nastupa na Evropskom prvenstvu prošle godine, Rangnick se suočava sa velikim problemima i njegov način rada ne sviđa se čelnicima tamošnjeg saveza.
Oni ga optužuju da se petlja u stvari koje nisu u njegovom domenu posla, no igrači i navijači su apsolutno uz Rangnicka pa su čelnici u problemu jer bi njegova eventualna smjena prouzrokovala pravi haos.
Tome u prilog govori i izjava najboljeg igrača Austrije Davida Alabe, koji je zapravo čelnike saveza optužio da se miješaju u rad selektoru.
"U slučaju da neko misli da bismo trebali igrati u niskom bloku, onda taj neko nema pojma o fudbalu. Selektor uopšte nije 'težak', kako oni vole reći. Donio nam je profesionalizam i od nas traži profesionalizam. Ako je to 'teško', onda se iskreno nadam da će i novi predsjednik saveza biti jednako 'težak'", poručio je Alaba.
(Vijesti.ba)